Повеќе Осврти
Магазин

Софтвер

Жариште штит

Еве голем малку програма со која ќе ги штити додека сурфате и обезбедува вашата врска. Тоа е исто така одлична за не-американските корисниците да гледаат ТВ програми од сајтови строго смета за американските употреба, како што Hulu.

Жариште штит штити целиот веб сурфање сесија; обезбедување на вашата врска на вашиот дом интернет мрежа и јавна Интернет мрежи (и жични и безжични). Жариште Шилд го штити вашиот идентитет со тоа што сите веб трансакции (купување, пополнување на формулари, преземања) се обезбедени преку HTTPS.

Жариште штит, исто така, те прави приватни онлајн правење на вашиот идентитет невидлив на трети лица веб-сајтови и интернет провајдерите. Освен ако не изберете да се регистрирате во одреден сајт, ќе бидат анонимни за целата своја веб сесија со Hotspot Shield. Сакаме на интернет поради слободата што ја создава за да истражуваат, организираат и комуницираат.

Жариште штит овозможува пристап до сите информации на интернет, обезбедување слобода за пристап до сите веб содржина, слободно и безбедно. Безбедна целата своја веб сесија и да се обезбеди вашата приватност онлајн, вашите лозинки, броеви на кредитни картички, а сите ваши податоци е обезбедено со Hotspot Shield. Стандардна антивирусен софтвер заштитува вашиот компјутер, но не и вашиот веб активности.

Земете го тука: Жариште штит

Orb - проследување на медиумите од Насекаде

Еве еден кул слободен за користење програма која ја користам за проследување на филмови од мојот компјутер да ми Nintendo Wii.

Orb дава можност да MyCast. MyCasting дава на корисникот брз пристап до слики, музика, видеа, живеат телевизија и други дигитални содржини на своите домашни компјутери во секое време и од било кој интернет-поврзан уред, како што се мобилен телефон, PDA или лаптоп.

Orb е прв од ваков вид за да се овозможи на потрошувачите мобилен пристап до сите нивни дигитални медиуми. Тоа е сосема безбеден додека има никакви ограничувања во неговата употреба.

Користење на било кој веб пребарувач, Orb овозможува на корисникот да се поврзете со нивните домашен компјутер и можност да поток на дигитални содржини се наоѓа на нивниот компјутер.

Земете го тука: Orb

GMABooster - Зголемете ја графички перформанси вашиот netbook е

Сигурен сум дека многумина од вас таму свој netbook како јас, и не незамисливото и се обиде да игра видео-игри на нив. Netbooks се би требало да биде низок напојува интернет прелистување и испраќање машини а не некој супер гејмерски систем.

Ништо помалку Пробав и се мешани резултати со мојот Acer Aspire One. Се чини дека ако игри не се премногу графички предизвик, тие работат доста добро, ако долниот сите графички подесувања. Еден таков триумф беше Лего Војна на ѕвездите. FPS стрелците можете да заборавите речиси целосно.

Еден ден наидов на софтвер програма наречена GMABooster што личи тоа може да помогне да не со нашите игри проблеми. Нејзините не некои супер чудо што ќе имате играат Call of Duty, но тоа може да биде само доволно да се добие таа игра која само треба малку повеќе графички моќ.

Оваа мала алатка е дизајнирана за да се подобри графички перформанси на мнозинството на netbooks до 2,4 очигледна на екстра процесорска моќ за интегриран вашиот компјутер графичка алатка.

GMABooster е поттик решение за Intel ® Graphics Media Accelerator серија (моментално поддржани чипсети: GMA 950 (мобилните Intel ® 945 семејството) и GMA 900 (мобилните Intel ® 915 семејството)). Тоа компатибилен со Windows ® Vista / 7 и Mac ® OS X.

Земете го тука: GMABooster

Google пребарување
Преведувач
Претплати се на RSS

Chitika
Други линкови