Повеќе Осврти
Магазин

Периферни уреди

Samsung SyncMaster PX2370 23 "монитор

Денес ќе ги разгледаме во новата Samsung SyncMaster PX2370 23 "инчен монитор. На врвот на својата префинета добар изглед овој монитор ќе се намали тоа е нога печати на вашиот десктоп, како и животната средина. Благодарение делумно на неговата прст тенки профилот на само 16,5 милиметри, PX2370 е чиста елеганција.

Животна средина мудар, PX2370 следи е конструиран со еколошки одговорни сопственици во умот. На PX2370 намалува потрошувачката на енергија за 40% што го прави многу поефикасни од конвенционалните монитори.

Прочитај го остатокот од овој запис »

Samsung SCX-4623F монохроматски ласерски печатач

Компанија: Samsung производ: за печатење

Денес ќе ги разгледаме во Буџетот Мултифункционални Самсунг монохроматски ласерски печатач SCX-4623F. Оваа рационализација печатач е полна со опции од повеќето други буџет печатари немаат. Двајца од најинтересните се Print Screen функција која е брз и лесен начин да се печати на содржините на вашиот екран.

Вториот е AnyWeb Верзија за софтвер, заедно со оваа единица. Тоа ви овозможува да изберете, drag and drop содржина од различни веб страни во нова празна страна на екранот, без промена на големината или други уредување.

Вклучени со SCX-4623F е адаптер за струја, и CD со упатството, возачи, и дополнителен софтвер.

На SCX-4623F ги има сите типичен мултифункционален способности како Печатење, копирање, скенирање и факс. Тоа е состојба на резолуции до 1200 x 1200 dpi и може да печати до 22 ppm.

Кога станува збор за ракување со хартијата на SCX-4623F може да се справи 250 листови во тоа е касета послужавник.

На мастило кертриџ може да просек 1500 стандард страници со стандард cartidge, и 2500 стандард страници со висок принос кертриџ.

Google пребарување
Преведувач
Се претплатите на RSS

Chitika
Други линкови